مردی با مایع دستشویی درماکلین 4 لیتری وزنه میزند

پزشکان شستن دست ها با مایع دستشویی درماکلین ۴ لیتری را توصیه می کند زیرا شستن دست ها میزان انواع میکروب ها و مواد شیمیایی روی دست ها را کاهش می دهد.

اما اگر آب و صابون به آسانی در دسترس نباشد، استفاده از ضدعفونی‌کننده دست با حداقل 60 درصد الکل می‌تواند به کارکنان و کودکان کمک کند تا از بیماری و انتشار میکروب‌ها به دیگران جلوگیری کنند.

دست ها اولین راه انتقال بسیاری از بیماری های عفونی هستند. بهداشت دست وسیله ای برای کنترل عفونت در مدارس است. توجه دقیق به شستن دست ها در واحدهای آموزشی برای کنترل و پیشگیری از انتقال عفونت مهم است.

پژوهش حاضر با هدف تعیین تأثیر آموزش شستشوی دست بر آگاهی، نگرش و مهارت های شستن دست دانش آموزان پایه سوم ابتدایی شهر تهران انجام شد.

یکی از مهم ترین اقدامات برای سالم نگه داشتن کارکنان و کودکان در مدارس و برنامه های مراقبت و آموزش اولیه (ECE)، تمیز کردن دست ها در زمان های کلیدی با آب و صابون به مدت حداقل 20 ثانیه یا استفاده از ضدعفونی کننده دست مبتنی بر الکل با حداقل 60 است.

٪ الکل اگر آب و صابون به راحتی در دسترس نباشد. برنامه‌های مدرسه‌ای و ECE که بهداشت دست را ترویج می‌کنند، می‌توانند منجر به بیماری‌های گوارشی و تنفسی کمتر و تعداد روزهای غیبت در مدرسه یا برنامه کمتری شوند.

ضدعفونی‌کننده‌های دست باید دور، دور و دور از دید کودکان نگهداری شوند و باید با نظارت بزرگسالان برای کودکان زیر 6 سال یا کودکان بزرگ‌تری که در پیروی از دستورالعمل‌ها مشکل دارند استفاده شوند.

بلعیدن بیش از دو لقمه ضدعفونی کننده دست حاوی الکل می تواند باعث مسمومیت الکلی شود. در واقع، تماس‌ها با مراکز سموم ایالات متحده برای ضدعفونی‌کننده‌های دست مبتنی بر الکل از سال 2019 تا 2020 36 درصد افزایش یافته است.

ضدعفونی کننده های دست همه انواع میکروب ها از جمله برخی از میکروب هایی که باعث اسهال می شوند را از بین نمی برند. همیشه بعد از استفاده از توالت، پس از دست زدن به زباله ها و زمانی که دست ها به وضوح کثیف هستند، دست ها را با آب و صابون بشویید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.