فردی با پودر موبر سنتی برای مادر شوهرش غذا درست کرد

پودر موبر سنتی یکی از رایج ترین روش هایی است که برای از بین بردن موهای زائد و دیگر موهای زائد استفاده می شود. آنها با تجزیه مو به یک توده بی شکل عمل می کنند که سپس خراشیده می شود، پاک می شود یا از روی پوست شسته می شود.

اثر اولیه آنها بر روی پروتئین کراتین است که ساقه مو را تشکیل می دهد. متأسفانه، از آنجایی که سطح پوست نیز تا حد زیادی از کراتین ساخته شده است، مواد موبر می توانند اثر تحریک کنندگی روی آن نیز داشته باشند.

موبرها وجوه مشترکی با دو محصول آرایشی دیگر دارند: محلول‌های دائمی موج‌دار و پاک‌کننده‌های کوتیکول. استفاده از عوامل کاهنده برای شکستن پیوندهای دی سولفیدی نیز زیربنای شیمی اولیه موج دائمی سرد است و برخی از مواد شیمیایی که در موبرهای بعدی یافت می‌شوند نیز برای “پر کردن” موها استفاده می‌شوند.

PH بالا (قلیایی) آنها به این معنی است که موبرها نیز شباهت عملکردی با پاک کننده های کوتیکول دارند، زیرا هر دو محصول از یک ماده قلیایی برای نرم کردن کراتین و حذف آن آسان تر استفاده می کنند.

اولین ماده موبر شیمیایی شناخته شده که به طور گسترده در اروپا مورد استفاده قرار می گرفت در خاورمیانه منشأ گرفته است. این خمیر که با نام روسما یا روسما شناخته می‌شود، خمیری بود که از آهک خرد شده و زرشک (تری سولفید آرسنیک طبیعی) با آب مخلوط شده بود.

سلنارت مدافع شجاع لوازم آرایشی بود، وگرنه به اندازه کافی عاقل بود که بدترین ها را در اولویت قرار دهد، زیرا یکی از اولین دستور العمل های او این ماده موبر است که اصلاً به عنوان توصیه نقل نشده است.

این رسما شرقی است که در حرمسراها استفاده می شود:
دو مثقال آهک زنده، نیم اونس آرپیمنت و آرسنیک قرمز؛ در یک پیمانه لیمو شیرین قلیایی بجوشانید و با یک پر سعی کنید ببینید چه زمانی به اندازه کافی قوی است. قسمت هایی را که از شر موها خلاص می شوند لمس کنید و با آب سرد بشویید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.