عوامل جدا کننده پلی فسفات ها و اتیلن دی آمین تترا استیک اسید

[13،27] عامل جداکننده مانند پلی فسفات ها و اتیلن دی آمین تترا استیک اسید شامپو ضد شوره قوی برای کلات کردن یون های منیزیم و کلسیم استفاده می شود. وجود این یون ها صابون های نامحلول به نام “اسکم” را روی پوست سر و مو تشکیل می دهد و ممکن است باعث خارش و تشدید علائم درماتیت سبورئیک شود و در عین حال موها را کدر کند.

تنظیم کننده های pH[8،13،28،29] از آنجایی که فیبر مو دارای pH 3.67 است، pH نزدیکتر به 3.67 امکان کمتری برای افزایش بار الکتریکی منفی که معمولاً فیبر مویرگی را درگیر می کند، دارد. برای رسیدگی به درمان پوست سر؛ شامپوها نباید PH بالاتر از 5.5 داشته باشند که این نیز pH پوست سر است.

از تورم ساقه مو که به دلیل قلیایی شدن ساقه مو پس از استفاده از اکثر شوینده ها رخ می دهد، می توان با «تعادل pH» شامپو ضد ریزش مو بچه گانه با افزودن یک ماده اسیدی مانند اسید گلیکولیک یا اسید سیتریک برای تنظیم pH تا حدود 5.5 جلوگیری کرد.

استفاده از شامپو سولفات سدیم با pH خنثی به موهای تحت درمان شیمیایی کمک می کند، چه از رنگ کردن دائمی و چه با تکان دادن دائمی. نگهدارنده ها[1،10،13،30] مواد نگهدارنده در برابر میکروب ها مقاومت می کنند و از تجزیه شامپوها جلوگیری می کنند.

آنها همچنین از سایر خطرات سلامتی که همراه با آلودگی توسط میکروب ها و باکتری ها هستند جلوگیری می کنند. نگهدارنده های معمولی در شامپو ضد ریزش مو عبارتند از بنزوات سدیم، پارابن ها، 1،3-دی متیلول-5،5-دی متیل (DMDM) هیدانتوئین، تترا سدیم EDTA، متیل ایزوتیازولینون، یا MIT و کواترنیوم-15.

افزودنی های تخصصی[1،10،13،31،32] اخیراً، فهرست جذابی از مواد تشکیل دهنده به شامپوها اضافه شده است، از ضد آفتاب های شیمیایی گرفته تا vi.

  • منابع:
    1. ?Shampoo and Conditioners: What a Dermatologist Should Know
  • تبلیغات: 
    1. چند روش ساده برای مهاجرت آسان

    2. چند رکورد چالشی برای رسیدن به ثروت فراوان

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.