طریقه کود دهی و هرس درخت لیمو با نکته اضافی

کود دهی

از یک کود متعادل برای تغذیه درخت لیمو استفاده کنید. به طور منظم به آن غذا دهید، به خصوص اگر هنوز جوان است. برخی از شرکت‌ها کودهای مخصوصی را می‌فروشند که برای تغذیه درختان مرکبات طراحی شده‌اند، اما ما کوددهی را بدون آزمایش اولیه خاک خود توصیه نمی‌کنیم.

مالچ پاشی

با پرورش لیمو از این مرحله بگذرید. ممکن است پوسیدگی ریشه را تشویق کنید.

هرس

اگر متوجه شدید که گیاه سرکش یا خیلی بزرگ است، می توانید آن را کوتاه کنید. ساقه هایی را که می خواهید جدا شوند ببرید. این کار را هر سال یک بار یا بیشتر انجام دهید، فقط در صورت لزوم.

نکته اضافی

گرده افشانی گل ها به تنهایی ضروری نیست زیرا درختان لیمو خود گرده افشانی می شوند، اما حرکت دادن اشیا در کنار هم می تواند مفید باشد.

مشکلات و راه حل های درخت لیمو

یکی از بهترین نکاتی که می توانم برای جلوگیری از شیوع بیماری ها به شما بدهم این است که به سرعت از شر حشرات حشرات خلاص شوید. چندین بیماری وجود دارد که توسط حشرات منتقل می شود که هیچ درمانی ندارند و شما را مجبور می کنند تا کل درخت خود را از بین ببرید.

چالش ها و مسائل

زرد شدن برگ ها – گیاه سالم به نظر نمی رسد؟ ممکن است چندین چیز باشد، اما بررسی کنید که بیش از حد آبیاری نکنید و مطمئن شوید که ظرف یا منطقه رشد در فضای باز شما به درستی تخلیه می شود. زهکشی نامناسب یک راه مطمئن برای تشویق پوسیدگی ریشه است.

 • منابع:
  1. Growing Lemon Trees: A Complete Guide to Plant, Care, and Harvest Lemons
 • تبلیغات: 
  1. کاربرد حوله دستی
  2. اختلاط زعفران با موادی مانند الیاف انار و الیاف ابریشم
  3. راهکار های افزایش تولید عسل
  4. گلاب یکی از بهترین عطر معروف در جهان است

    

    

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.