زمان دقیق توانایی کودک برای استفاده از پتوهای مختلف و خصوصیات پتوی سربازی برای جلوگیری از سرما

والدینی که برای اولین بار می آیند ممکن است تعجب کنند که چه زمانی کودک آنها می تواند با پتو گلبافت دو نفره بخوابد. اگر چه والدین ممکن است تصور کنند که خوابیدن با پتو می تواند به فرزندشان آرامش دهد، اما اگر پتو خیلی زود معرفی شود، ممکن است نوزاد را به خطر بیندازد.

ما نحوه ایجاد یک محیط خواب ایمن برای کودکتان را شامل می‌شویم، از جمله زمان معرفی پتو، اطلاعاتی در مورد قنداق کردن، و نحوه ایجاد یک برنامه منظم شبانه.

آیا خوابیدن نوزادان با پتو بافتنی نوزاد بی خطر است؟

طبق گفته آکادمی اطفال آمریکا، خوابیدن با پتو برای نوزادان کمتر از 12 ماه1 ایمن نیست.

خطرات معرفی سریع پتو

وارد کردن پتو به فضای خواب نوزادتان خیلی زود – در هر زمانی در سال اول زندگی کودک – احتمال خفگی تصادفی را افزایش می دهد. گنجاندن هرگونه اقلام نرم در گهواره، مانند پتو، بالش، سپر گهواره، یا حیوانات عروسکی نیز می تواند کودک شما را در معرض خطر ابتلا به سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) قرار دهد که شایع ترین علت مرگ نوزاد است.

پتو

قنداق کردن برای نوزادان ایمن تر از پتو سربازی های گشاد است؟

قنداق کردن به تمرینی اطلاق می شود که برای گرما و امنیت، نوزاد را به راحتی در یک پتو شب نما می پیچند و فقط سر کودک را در معرض دید قرار می دهد. قنداق کردن می تواند ایمن تر از دادن پتو به نوزاد در شرایط مناسب باشد، مثلاً زمانی که نوزاد هنوز سعی نکرده است خود را بچرخاند. این تمرین می تواند به کودک اجازه دهد بدون تماس مستقیم والدین احساس آرامش کند و خواب سالم را تقویت کند.

نوزادان قنداق شده به ندرت مرگ ناگهانی را تجربه می کنند. والدینی که نوزادان خود را قنداق می کنند باید همیشه آنها را روی پشت خود بگذارند تا بخوابند. هنگامی که کودک غلت می زند (یا سعی می کند بغلتد)، معمولاً در حدود 2 ماهگی، والدین دیگر نباید از قنداق استفاده کنند زیرا خطر خفگی در هنگام خواب نوزاد روی شکم افزایش می یابد.

برخی از نوزادان ممکن است زودتر از پنجره 2 ماهگی غلت بزنند و والدین باید مراقب باشند که به محض اینکه کودک به هر سمتی غلت می زند (حتی اگر فقط از پهلو به سمت بالا بیاید) قنداق زدن را متوقف کنند.

 • منابع:
  1. ?When Can Your Baby Sleep With a Blanket
 • تبلیغات: 
  1. گوشواره هایی که به گوش سوراخ شده نیاز ندارند
  2. رنگ لباس هایی که با پوشیدن آنها شما را لاغرتر می کند
  3. تغییرات رخ داده در محرک های چشایی توسط لیمو
  4. رایحه مو با استفاده از گلاب

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.