با سس بزرگ یک رستوران راه اندازی کنید!!

سس مایونز یک آماده سازی آشپزی بر اساس امولسیون زرده تخم مرغ و روغن است که با موفقیت با غذاهای مختلف ترکیب می شود. در دسته سس های غذایی، تطبیق پذیری آن بی سابقه است.

سس بزرگ مایونز خانگی به عنوان پایه در تهیه سایر سس های همراه: تن، روسی، گل رز، تارتار، کوکتل، بوسکایولا و غیره استفاده می شود.

سس مایونز تقریباً در قرن سیزدهم متولد شد، اما ریشه این نام هنوز مورد بحث است. برخی از مورخان اصطلاح مایونز را با یک کلمه قدیمی فرانسوی مرتبط می کنندMoyeau ، که اصطلاح آن به معنای زرده تخم مرغ است.

رمانتیک تر، نظریه ای که بر اساس آن در سال 1757، در شهر ماهون اسپانیا، آشپز نظامی آرماند دلا پورت با موفقیت یک سس خام مبتنی بر زرده تخم مرغ و روغن زیتون را بداهه ساخت.

سس مایونز یک غذای پرکالری است و مصرف آن را باید به یک قاشق چایخوری یا حداکثر دو قاشق چایخوری و در هر صورت به صورت پراکنده محدود کرد.

دفعات مصرف این سس خام بستگی به ترکیب رژیم غذایی، مقدار مصرف و هرگونه اضافه وزن و تغییرات پروفایل لیپیدی دارد.

انرژی اعطایی 100 گرم سس مایونز بیش از همه توسط لیپیدها (96.2٪) تامین می شود، و اگرچه نسبت اسیدهای چرب به وضوح به نفع چربی های چند غیر اشباع است، سس مایونز باید در مقادیر مشابه با چاشنی ها استفاده شود.

از نظر کیفی، سس مایونز می تواند یک غذای عالی باشد. اسیدهای چرب موجود عمدتاً چند غیراشباع هستند و پروتئین‌های زرده تخم‌مرغ به دلیل ارزش بیولوژیکی بالا متمایز می‌شوند.

با این حال، مناسب است بین سس مایونز صنعتی و سس مایونز صنعتی که بیشتر به عنوان سس مایونز خانگی شناخته می شود، تمایز واضحی قائل شویم. این دو محصول از نظر انرژی دریافتی تفاوت چندانی با هم ندارند، بلکه از نظر منشاء مواد اولیه و وجود افزودنی های غذایی که در آنها وجود دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.