انواع لوله و خصوصیات آنها شیشه ای و خاک رس

شیشه
در برخی از تنظیمات تخصصی فرآیند سیال صنعتی، لوله تک لایه چابهار و اتصالات شیشه ای استفاده می شود. شیشه بوروسیلیکات چندین مزیت کلیدی را نسبت به اشکال جایگزین سیستم های لوله کشی ارائه می دهد. این ماده دارای خلوص بالایی است، بنابراین مایعات فرآیند را آلوده نمی کند. شفافیت طبیعی شیشه اجازه بازرسی فرآیند را در صورت نیاز می دهد، در حالی که سطح صاف از ایجاد رسوب یا باقی مانده های دیگر در سطح داخلی لوله جلوگیری می کند.

کاربردهای آزمایشگاهی همچنین ممکن است اغلب از اتصالات لوله تک لایه های شیشه ای و اتصالات پروفیل شیشه ای استفاده کنند.

لوله های شیشه ای را نباید با لوله هایی که از پوشش شیشه ای استفاده می کنند، اشتباه گرفت، که به درستی به عنوان لوله های شیشه ای شناخته می شود.

خاک رس شیشه ای
اتصالات لوله پلیکا سفالی منجمد شده در پیکربندی های معمولی مورد نیاز برای تاسیسات فاضلاب موجود است. مانند چدن، زنگ و اسپیگ روش معمول اتصال برای این اتصالات است که از حلقه O یا واشر برای آب بندی اتصال استفاده می شود.

انواع اتصالات لوله: کاربردها و صنایع
فراخوان ها
اتصالات رزوه ای از یک فرمت استاندارد در نقشه ها پیروی می کنند. بعد اسمی قبل از توصیف است. هنگامی که دو یا چند انتهای اتصالات دارای ابعاد یکسانی نباشند، بعد از دویدن قبل از شاخه ها است، یا برای اتصالات کاهش دهنده، بزرگترین بعد قبل از کوچکترین بعد قرار می گیرد.

بنابراین، سه راهی خیابانی 1 x 1 x 3/4. یک خم 1 x 1 x 3/4 45 درجه Y; صلیب 1 x 3/4 x 1/2 x 1/4; و غیره اندازه رزوه در اتصالات رزوه ای مطابق با رزوه اندازه اسمی لوله فشار قوی همانطور که توسط ANSI مشخص شده است.

 • منابع:
  1. Understanding Pipe Fittings
 • تبلیغات: 
  1. بادبادکی که با نخ پنبه ساخته شده بود به ایستگاه فضایی رسید
  2. با بیمه عمر 200 سال عمر کنید
  3. خوردن ارده کنجد لکنت زبان را از بین می برد
  4. گونه ای از روکش صندلی که به زین اسب تبدیل می شود!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.